Bradwarden - Centaur Warchief

  Paylaş
  avatar
  Ramenia
  Rampage
  Rampage

  Mesaj Sayısı : 482

  Yaş : 27

  Nerden : İstanbul

  Lakap : Rampage

  Bradwarden - Centaur Warchief

  Mesaj tarafından Ramenia Bir Ptsi Eyl. 13, 2010 1:37 pm

  THE BEST TANK OF THE DOTA  Var mıdır Centaur kadar sağlam bir hero ? Düzgün itemler kasıldığı taktirde oyunun en sağlam tank herosudur bana göre. Abaza tank olarak kasılmalıdır. Var mı aksini iddia eden ?  HEROMUZUN HİKAYESİ

  Centaur standartlarına göre bile devasa bir cüssesi olan Bradwarden, bir centaur kabilesinin lideriydi.Irkından pek çoğunun Scourge tarafından yok edilmesine rağmen, Bradwarden yenilgiyi kabullenemeyecek kadar onurlu bir savaşçıdır.İntikam alabilmesi için kaçmak zorunda kalmıştır. Şimdi ise öfkesi ve nefretiyle birlikte,Scourge'a karşı intikam arayışı içerisindedir.Bir dağ kadar dayanıklı ve öldürülmesi oldukça zordur.  HEROMUZUN REPLİKLERİ
  Ulan hero konuşmuyor ki. Paso böğürüyor
  Eğer böğürmesini duymak isterseniz buyrun: (Hoparlörün sesini kısınız)
  Centaur Böğürmesi


  CENTAUR'UN BAŞLANGIÇ ÖZELLİKLERİ

  Vuruş Mesafesi (Attack Range): 100 (melee)

  Koşu Hızı (Move Speed): 300

  Base Damage (Başlangıç Atak Gücü): 55-57

  Primary Attiribute (Birincil Özellik): Strength
  Strength Agility Intelligence

  23+2.6 15+2 15+1.6

  Armor (Zırh): 3.1
  Centaur'un +'ları ve -'leri

  +'larımız
  -İyi bir base damage.
  -Yüksek hp ve hp regen artışı.
  -Oyun başındaki aksiyonlarda büyük bir üstünlük sağlayacak çok iyi bir stun.
  -Varlığı yeter


  -'lerimiz
  -Ağır bir hero. Gerek atak hızı, gerek koşu hızı düşük.
  -Eğer karşınızda iyi bir oyuncu varsa, oyun başında stun tutturmanız zor olucaktır.
  -Azcık mana sıkıntısı çeker.  HEROMUZUN SKILLERİ

  1.Skillimiz Hoof Stomp:  1. Seviyedeyken 100 damage, 315 AoE'deki düşman ünitelerini 1.25 saniye stunlar, yani tamamen durdurur.
  1. Seviyedeyken 150 damage, 315 AoE'deki düşman ünitelerini 1.75 saniye stunlar, yani tamamen durdurur.
  3. Seviyedeyken 200 damage, 315 AoE'deki düşman ünitelerini 2.25 saniye stunlar, yani tamamen durdurur.
  4. Seviyedeyken 250 damage, 315 AoE'deki düşman ünitelerini 2.75 saniye stunlar, yani tamamen durdurur.

  Cooldown : 15 saniye
  Gereken Mana : 85/100/115/130

  Skill Açıklaması :
  Heromuzun +'larında da belirttiğim gibi oyun başında, gerek adam keserken gerek kaçarken centauru oyun kralı yapıcak skill. Cooldownu düşük olması bu skillimizi çok daha kullanışlı hale getiriyor. Ancak bir dager alana kadar, lead stunner diye tabir ettiğimiz, stunı alana değil de düşman üniteye veya ünitelere atan herolar oyun başında centaura bu skillini daha iyi kullanmasında çok yardımcı olur. Damage türü magictir.

  2.Skillimiz Double Edge:  1.Seviyedeyken maksimum 150 range uzaktaki düşman üniteye ve kendine 175 damage verir. Ayrıca bu skill ile düşman üniteye ministun atar.
  2.Seviyedeyken maksimum 150 range uzaktaki düşman üniteye ve kendine 250 damage verir. Ayrıca bu skill ile düşman üniteye ministun atar.
  3.Seviyedeyken maksimum 150 range uzaktaki düşman üniteye ve kendine 325 damage verir. Ayrıca bu skill ile düşman üniteye ministun atar.
  4.Seviyedeyken maksimum 150 range uzaktaki düşman üniteye ve kendine 400 damage verir. Ayrıca bu skill ile düşman üniteye ministun atar.

  Cooldown : 12 saniye
  Gereken Mana : 0

  Skill Açıklaması :
  Centaur bu skilliyle düşman üniteye ve kendine aynı hasarı verir. Ancak centaur hp ve hp regeni yüksek bir hero olduğundan zamanla bu damageten pek de etkilenmemeye başlar. Bu skillin ministunıyla channeling skilleri bozar. Centaur bu skilliyle himself yapabilmesi, yani intihar edebilmesi konusunda çeşitli söylentiler var. Orjinal dota sitesi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] centaur'un bu skilliyle intihar edemeyeceğini söylerken ünlü dotacı Boris intihar edebileceğini söylüyor. Şaka bi yana orjinal site intihar edemeyeceğini söylemesine rağmen himself yapabiliyor, yani intihar edebiliyor. Ancak Decrepify, Ethereal Blade, Ghost Scepter, Ice Vortex, Natural Order magical defans düşüren gibi şeylerin etkisindeyken himself yapabilirsiniz. Damage türü hem kendinde hem de düşman ünitede magicaldır.

  Boris tüm karşıt yorumlara rağmen Centaur'un himself yapabileceğini savundu ve bunu kanıtladı.
  Resim yeniden boyutlandırıldı. Orjinal boyutu görmek için tıklayın. Orjinal resim boyutu 800x600.

  ( Replay Boris'in ama fotoyu ben çektim ^^ )
  Teşekkürler Boris...


  3.Skillimiz Return:  1.Seviyedeyken Centaura saldıran her üniteye 10 damage + Centaurun STR'sinin %26'sı kadar damage verir.
  2.Seviyedeyken Centaura saldıran her üniteye 10 damage + Centaurun STR'sinin %34'ü kadar damage verir.
  3.Seviyedeyken Centaura saldıran her üniteye 10 damage + Centaurun STR'sinin %42'si kadar damage verir.
  4.Seviyedeyken Centaura saldıran her üniteye 10 damage + Centaurun STR'sinin %50'si kadar damage verir.

  Cooldown : Yok
  Gereken Mana : Yok
  (Pasif Skill)

  Skill Açıklaması:
  Centauru adeta dokunulmaz yapan skilldir. Bu skillin oyun başında çok bi etkisini görmesek de, ilerleyen dakikalarda Centaurun artan STR'si ile etkisi gözle görülür hale gelir. Bu skill sayesinde düşük hp'li ve iyi atağı olan herolar Centaura vurmaktan pek de karlı çıkmazlar. Damage türü fiziksel damagetir. Düşman ünite Centaura saldırısının ulaştığı anda değil, saldırıya başladığı anda bu skill çalışır ve düşman üniteye hasar verir. Kuleler de dahil olmak üzere Centaura saldıran her ünite bu skillden nasibini alır

  4.Skillimiz Great Fortitude:  1.Seviyedeyken 12 STR ekler.
  2.Seviyedeyken 24 STR ekler.
  3.Seviyedeyken 36 STR ekler.

  Cooldown : Yok
  Gereken Mana : Yok
  (Pasif Skill)

  Skill Açıklaması:
  Centauru gerçek bir tank haline getiren skilldir. Skill gayet açık. Centaura kalıcı olarak STR ekler.
  SKILL BUILD
  Level 1 Hoof Stomp
  Level 2 Double Edge
  Level 3 Hoof Stomp
  Level 4 Double Edge
  Level 5 Hoof Stomp
  Level 6 Great Fortitude
  Level 7 Hoof Stomp
  Level 8 Return
  Level 9 Double Edge
  Level 10 Return
  Level 11 Great Fortitude
  Level 12 Double Edge
  Level 13 Return
  Level 14 Return
  Level 15 Attribute Bonus
  Level 16 Great Fortitude
  Level 17 Attribute Bonus
  Level 18 Attribute Bonus
  Level 19 Attribute Bonus
  Level 20 Attribute Bonus
  Level 21 Attribute Bonus
  Level 22 Attribute Bonus
  Level 23 Attribute Bonus
  Level 24 Attribute Bonus
  Level 25 Attribute Bonus  Oyuna Başlangıç, Neler Yapmalı ? Nasıl Bitirilmeli ?

  Oyuna 2 tane Gauntlet of Strength , 1 tane ağaç ve bir tane de Circlet of Nobility alarak başlayın. Easy lanede kasmanızı tavsiye ederim. Kule dibinde adamı stunlayarak iyi iş yaparsınız. Yanınızda bis support olması çok iyi olur. Yani rahat kasmanıza yardımcı olacak creep son vuruşlarına ellemeyecek bir hero ile kasmanız çok iyi olur. İlk olarak bir Vanguard kasmamız gerekir. Bu sebeple ilk olarak kenardaki shoptan bi Ring of Healt alın. Ring aldıktan sonra Double Edge skillinizi doldukça atın karşınızdaki heroya ki kasamasın. Bana göre bir Centaur kasmalıdır. Oyunun bu bölümünde gerek boş lanelerde, gerek nc'de kasınız. Tabi gerektiği durumlarda dostlarınıza yardıma gidin ama Centaur tamamen ganger hero değildir. Çabucak VG bitirin. PT bitirmekten çok daha önemli olan şey dagger almaktır bence. Early Game diye tabir ettiğimiz Oyun Başını şu build ile geride bırakıyoruz artık.

  ya da Dagger için para biriktirerek bu bölümü geride bırakıyoruz.  Orta Oyunda Ne Yapmalı ? Nasıl bitirmeli ?
  Dager aldıktan sonra ganglemeye başlayın. Yanınıza dost herolar alarak sağa sola koşun gang atın. Dagerı stun atmak için kullanıcaz. Dagerı düşman heronun yanına atıp hemen stunı atın. Bu comboyla combatlara hızlı giricez. Ayrıca dager kaçarken ve adam kovalarken de çok işimize yarayacaktır. Hemen PT'nizi bitirin. Centaur tam bir tank olmalıdır. Bu yüzden sıradaki kasacağımız item Blade Mail'dir . Blade Mail'in basıldığında verdiği %100 damage return ve 3.skillimiz Return sayesinde tam bir tank olacağız. Bize dokunanın vay haline Combata ilk giren takım sizin takımınız olsun. Combatlarda siz Centaur ile rakiplerinizin aralarına atlayın ve stun atın. Tabi adamlar stundayken sizin takım arkadaşlarınız da combata girmiş olucaktır. Adamlar stundan çıkıp da sizi dövmeye başlayınca Blade Mail'e basın. Bu sayede takımınızın tankı, göz bebeği, vazgeçilmezi olucaksınız ve eminim combatlarda takımınıza büyük bir üstünlük sağlıyacaksınız. Eğer takımınızda Vladmir yoksa vladmir kasınız. Varsa sıradaki itemimiz Heart of Tarrasque için alıcağınız Messerschimid's Reaver ile bu bölümü tamamlayalım.

  ya da  Oyun Sonu Ne Yapmalı ?
  Hp ve hp regenimizi uçuracak, yani bizi daha da iyi bir tank haline getirecek Heart of Tarrasque bitirin. Ardından armorumuzu uçuracak yapın tabi süre yeterse bu itemler tank Centaurun kasabileceği en iyi itemler. Eğer bu itemlerle ölürseniz 15 gün içerisinde paranızı iade ediyoruz tabi şaka bi yana bu itemlerle combatlarda karşı takımı ağlatırsınız. Sizi öldürmekte güçlük çekeceklerdir. Verdiğim build ideal Centaur buildidir.


  duruma göre
  DOST HEROLAR
  Centaur arkasını kollayabilecek bir herodur. Durdurulması zordur. Bu yüzden siz tanklarken karşı takımı dövücek herolar ve bazı durumlarda lead stunnerlar dostunuzdur.
  Repeli çok işinize yarar. Durdurulmanız neredeyse imkansız hale gelir.  Abad, Cent'e kalkan atınca ve cent 2.skillini kullanınca centaur damage yemez.  DÜŞMAN HEROLAR


  Bu iki hero size karşı tek başına tabi ki bişey yapamaz ancak lion ve rhasta vodoo ve rhasta Shackles skilliyle bizi durduracağından tehlikeli olabilirler.


  Bu iki hero da pasif stunlarıyla bize karşı etkili olabilirler. Ancak ve ancak bu iki heronun centaurdan çok daha fazla kasmış olmaları lazım. E o zaman void de tehlikeli olur derseniz yanılırsınız. Void Centaura dalarsa kendini keser.
  Necro'nun pasif skilliyle regenimiz kırılır ve özellikle aganim ile ultisi işimizi beklediğimizden çok daha erken bitirebilir. Örneğin 4000 hp'miz var. Ne kadar da güzel kasmışız. Rakipler bize bir kitledi ve 2000 hp'miz kaldı. Aganim'i olan bir Necro ultisiyle bize tek atar.
  Omninin repeliyle bütün bu tehlikeli olabilecek herolar yalan olur. Ama öyle bir antimiz vardır ki ona karşı yapabileceğimiz pek bişey yoktur.
  Naix saldırdığı ünitenin güncel hp'sine göre aldığı lifesteal ile bize karşı çok etkilidir.  HATIRLATMALAR
  -Centaur ile kasın. Gidin boş lanelerde, nc'de mid-game'e yani orta oyuna kadar farmlayın yani kasın.
  -Skill açıklamalarındaki 1-2 eksiğimi playdota.com'dan yaptığım çeviriler ile kapattım.
  -Centauru daima tank olarak kasın. Bunu yapmak için anlattıklarımı uygulamanız yeterli olacaktır.  BİR ÖNERİ

  Heromuza yapılacak Dagger ve Blade mail itemleri aktif yani basmak gereken itemler. Bu itemleri daha hızlı basmak, kullanmak için Warkey programını öneririm.
   Forum Saati Cuma Ara. 14, 2018 3:11 am