Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

2 posters

Lane (Koridor) Kontrol

astek
    astek
    First Blood
    First Blood

Lakap : Dotacı

Lane (Koridor) Kontrol Empty Lane (Koridor) Kontrol

Mesaj tarafından astek C.tesi Haz. 18, 2011 12:24 pm

Bu rehberi hazırlamamın nedeni lane kontrolü bilmeyen bir çok oyuncu olması ve bu konuda rehber bulunmaması oldu. Ben de yakın bir zamana kadar bilmiyordum ve şimdi uyguluyorum. Eğer biri karışmassa gerçekten işe yarıyor.

1-) Lane ne demek?
    Lane koridor demek. Oyunda üç tane koridor vardır.

2-) Lane kontrol ne demek?
    Creeplerinizi ve düşman creeplerini istediğiniz yerde(geride ve kuleye yakın bir yer oluyor orası) tutmak demek. Creep block u da bu yüzden yapıyoruz.

3-) Bu işi yapmak bana ne kazandıracak?
    Gang yeme ihtimalinizi düşüreceksiniz, daha etkili farm yapacaksınız.

4-) Öteki türlü farm yapılmıyor mu?
    Hayır, bi süre sonra creepleriniz açılınça geri dönmek zorunda kalıyorsunuz.

5-) Nasıl yapılır bu?
    Bu işin temeli karşıdaki creeplere ne kadar vurduysanız sizinkilere de o kadar vurmaya dayanıyor.(Kendi creeplerinizin canı yarıya inice onlara "A" tuşuna basarak vurabilirsiniz)

Şimdi, elimizde 8 creep var, 4 ü bizim 4 ü onların ve hepsi canı full diye kabul edelim.

Her stun bi creebi ve canını temsil ediyor. Biz karşıya bir kez vurunca;

Bu şekilde oluyor. Noldu şimdi? Denge bozuldu. Creeplerimiz ilerlemeye başladı.
    Dengelemek için bizim bir creebe vurmamız lazım.

Şimdi mor çizginin her iki yanı da eşit. Bu durumda creepler olduğu yerde birbirlerini yiyip durcaklar.

Ama siz diyebilirsiniz ki "Creeplerim ilerde, beri cekeyim kuleye yanaştırayım."
    O zaman dengeyi bozmanız lazım, karşıya vurduğunuzdan daha fazla kendi creeplerinize vurarak teraziyi bozun.

Terazi de onlarınkiler ağır basıyor, bu durumda sizin kuleye doğru yaklaşmaya başlarlar. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey ise açlık yapıp kulenizin iyice dibine sokmamaktır. Dengeyi kulenizin menzilinden biraz uzakta tekrar sağlamanız lazım yoksa kule hepsini harcar, denge bir anda size kayar ve yaklaştıralım diye uğraştığımız creeplerimiz tekrar uzağa kaçar. Bu durum aşırı yapılan creepblock da da oluyor. Adama aç gibi blockluyor, sonra karşının creepler kulenin menziline giriyor, bir anda hepsini harcıyor ve creepler olması gerekenden daha da uzağa kaçıyor.

Dikkat etmeniz gereken öteki şeyde bunu yapınca pushlara karşı çok savunmasız kalıyosunuz. Ani bi pushla kulenizi harcayabilirler çünkü zaten yakındalar. Yani laneyi bırakıp gidecekken biraz sürün öyle gidin.

Olay bu, kazançları büyük. Tabi hanzonun teki gelip dengenin azına sç.p gidebilir. Yani pub gamede kendinizi bu konuda fazla kasmanıza gerek yok. Ama priv de de adamları uygun cümlelerle uyarıp uzaklaştırmanız gerekebilir zaman zaman. Tabi kabul etmeyip "Malmısın aq yarsana işte" de diyebilir.

Bir kaç notum olacak, rehberi inceleyen az çok bir şey bilenler, rehberin aynı zamanda acemilere de hitap edecek şekilde hazırlamaya çalıştığımı görücekler. Eleştirilerinizi bunu göz önünde bulundurarak yapın.
    Alıntıdır
    Ramenia
    Ramenia
    Rampage
    Rampage

Lakap : Rampage

Lane (Koridor) Kontrol Empty Geri: Lane (Koridor) Kontrol

Mesaj tarafından Ramenia Ptsi Haz. 04, 2012 6:33 pm

Güzel Paylaşım

Forum Saati Cuma Nis. 19, 2024 3:35 pm