Venomancer-Lesale Deathbringer

  Paylaş
  avatar
  Ramenia
  Rampage
  Rampage

  Mesaj Sayısı : 482

  Yaş : 27

  Nerden : İstanbul

  Lakap : Rampage

  Venomancer-Lesale Deathbringer

  Mesaj tarafından Ramenia Bir Ptsi Eyl. 07, 2009 10:30 am

  Venomancer - Lesale Deathbringer

  Taraf: Scourge
  Sınıf: AGI
  Hareket Hızı: 290
  STR: 18 + 1.85 | AGI: 22 + 2.6 | INT: 15 + 1.75
  Hasar: 46 - 48 | Saldırı Menzili: 450
  Zırh: 3.1
  HP: 492 | MP: 195

  YETENEKLERİ:

  VENOMOUS GALE
  Bu yetenek ile Venom düz giden bir zehir püskürtür. Bu zehir temas ettiklerine belli bir hasar verir ve bu hasar biraz daha azalıp her birkaç saniye tekrarlar. Ayrıca rakipleri yavaşlatmaya da yarar. Bu zehir 15 saniye sürer. Ayrıca bu yetenek ile dost ünitelerin canı %25'den az ise denyleyebilirsiniz.

  Seviye 1: 50 hasar + 3 saniyede bir 10 hasar (90 mana)
  Seviye 2: 70 hasar + 3 saniyede bir 20 hasar (105 mana)
  Seviye 3: 70 hasar + 3 saniyede bir 40 hasar (120 mana)
  Seviye 4: 100 hasar + 3 saniyede bir 50 hasar (130 mana)

  Cooldown: 22 saniye

  POISON STING
  Venom'un normal saldırısına, rakibin hareket hızını %10 yavaşlatan bir zehir ekler. Zehir 7 saniye sürer ve bu 7 saniye boyunca saniyelik hasar verir.

  Seviye 1: Her saniye 5 hasar
  Seviye 2: Her saniye 10 hasar
  Seviye 3: Her saniye 15 hasar
  Seviye 4: Her saniye 20 hasar

  PLAGUE WARD
  Venom, koruma olarak yılan çağırır. Bu yılanlar büyüye karşı korumalıdır. 40 saniye süresi vardır.

  Seviye 1: 75 ilk hasar, 11 max. hasar (20 mana)
  Seviye 2: 200 ilk hasar, 21 max. hasar (20 mana)
  Seviye 3: 325 ilk hasar, 32 max. hasar (20 mana)
  Seviye 4: 450 ilk hasar, 42 max. hasar (20 mana)

  Cooldown: 5 saniye

  POISON NOVA
  Düşmanlara 12 saniye boyunca zarar verecek olan bir zehir çemberi oluşturur. Aghanim's Scepter ile güçlendirilebilir.

  Seviye 1: Her saniye 36 (58*) hasar (200 mana)
  Seviye 2: Her saniye 58 (81*) hasar (300 mana)
  Seviye 3: Her saniye 81 (108*) hasar (400 mana)

  Cooldown: 140/120/100 (60*) saniye

  Yıldız koymamın sebebi, Aghanim's Scepter kastığımız zaman ultimizin de güçlenecek olmasıdır. Aghanim kastığınızda, ultinizle yıldızlı sayılar kadar hasar verebilirsiniz.

  YETENEK DAĞITIMI:
  1 - Venomous Gale
  2 - Poison Sting
  3 - Venomous Gale
  4 - Poison Sting
  5 - Venomous Gale
  6 - Poison Nova
  7 - Venomous Gale
  8 - Plague Ward
  9 - Poison Sting
  10 - Poison Sting
  11 - Poison Nova
  12 - Stats
  13 - Stats
  14 - Stats
  15 - Stats
  16 - Poison Nova
  17 - Stats
  18 - Stats
  19 - Stats
  20 - Stats
  21 - Stats
  22 - Plague Ward
  23 - Plague Ward
  24 - Plague Ward
  25 - Stats

  Bu yetenek dağıtımını genel olarak yaptım. Fakat dikkat ederseniz Venom'un yetenekleri ilk yeteneğinde fazla hasar vermiyor, özellikle Plague Ward ve Poison Nova. Bu yüzden duruma göre Level 6'da ultinize hiç vermeyebilirsiniz, bunun yerine ilk iki yeteneğinizi yükseltebilirsiniz. Malum; Saniyede 36 hasar, 200 mana karşılığında çokta iç açıcı sayılmaz. Fakat oyun başındaki bu dengesizlikten, oyun sonlarına doğru kasabilmişseniz eser kalmayacaktır.

  Dağıtım dışında yeteneklerinizi kullanmaya gelince, daha ilk seviyede Venomous Gale ile canı dolu bir düşmanınızı kesemeyebilirsiniz. Bu yüzden, zaten az olan mananızı dikkatli kullanmanızı öneririm.

  NESNELER:
  Oyun Başları:
  Ancient Tango of Essifation:
  Zaten az olan Venom'un canını doldurmaya, oyun başında yetecektir.

  Clarity Potion:
  Yeteneklerinizi oyun başında kullanmaya gelmez, fakat olur ya sefilce dolanan bir ekmek görürseniz yeteneklerinizi tabi ki kullanın. Fakat yüksek mana istedikleri için, Clarity Potion'a ihtiyacınız olacaktır.

  Bracer x2:
  Az olan canımızı arttırmak için en ucuz yoldur, oyun başında mutlaka 2 tane yapılması gerekir diye düşünüyorum. Agility herosu diye Wraith Band yapmaya kalkışmayın.

  Boots of Speed:
  Oyun başında düşmanlarınızın hızına yetişmek önemlidir; gerek kaçarken, gerek kovalarken. Ayrıca PT'ın da bir parçasıdır.

  Gloves of Haste:
  Verdiği +15 saldırı hızı ile 2. yeteneğimizle uyumludur. Ayrıca PT ve Hands of Midas'ın da bir parçasıdır.

  Quarterstaff:
  +10 hasar ve +10 saldırı hızı verir. Bu saldırı hızı 2. yeteneğimizi avantajlı kullanmamızı sağlar. Ayrıca BF'ın da bir parçasıdır.

  Point Booster:
  Verdiği 150 mana ve 200 hit point ile sizi oyun başında rahatlatacaktır. Ayrıca Aghanim's Scepter'ında bir parçasıdır.

  Oyun Sonları:
  Power Treads (STR):
  Verdiği %35 saldırı hızı, 2. yeteneği olan Poison Sting ile birleşince güzel bir sonuç çıkıyor. Agility olarak değil de, STR olarak kullanmanızı öneriyorum. Böylece Venom'un az olan canını biraz da olsa arttırabilirsiniz. Venom için kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum.

  Aghanim's Scepter:
  Ultimiz olan Poison Nova'yı güçlendirmek için, Venom'a Aghanim kasmak şarttır. Ultimiz 3. seviyedeyken saniyede 81 olan hasarı, Aghanim kasmış isek 108 olacaktır. Ayrıca cooldown'da 60 olarak sabitlenecektir. Ayrıca verdiği 200 can ve 150 manayla, sizi epey rahatlatacaktır.

  Hands of Midas:
  Verdiği %30 saldırı hızı ile Venom'a çok faydası dokunur, ayrıca creepleri altına çevirmekte oldukça başarılıdır.

  Sange and Yasha:
  %10 maim şansı verir. Bunun dışında +16 agility, +16 strength, +15 saldırı hızı, +12 hasar ve +%12 hareket hızı verir. Böylece düşmanlarınızı yakalamanız çok daha kolay hale gelir.

  The Butterfly:
  Belki de her heroya kasılabilecek itemlerin başında gelir. Venom içinde kasılması gereklidir. +%30 saldırı hızı, +30 hasar ve +30 agility vererek sizi düşmanlarınızın korkulu rüyası haline getirmekle birlikte, verdiği %30 Evasion'da cabasıdır.

  Linken's Sphere:
  Bizi rahatlıkla kesebilecek olan heroların başında stuncılar gelir. Linken's Sphere kasarak bu stuncılara küçük bir sürpriz yapabilir, onlara "herif linken kasmış a ke" dedirtebilirsiniz. Venomous Gale'i rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.  Oyun Sonları / Item Build 2:


  Kasılabilecek Diğer Nesneler:
  Mjollnir:
  Butterfly ile, Static Charge özelliği sayesinde müthiş ikili olurlar. Hasar konusunda büyük üstünlük kazandırır.

  Mekansm:
  Takım oyunu için Venom'a kasılabilecek nesnelerdendir. Takım arkadaşlarınızın ortasındayken, onlara can basarak saldırıların süresini uzatabilirsiniz.

  Lothar's Edge:
  Avlanmak için Venom'a yakışan nesnelerden biridir, fakat kaçış ve gizlenme için her zaman aynı şeyi söyleyemem. Venom'un ultisi anlıktır ve Shadow Fiend ile boy ölçüşemez.

  Kelen's Dagger:
  Lothars için iyi bir alternatiftir. Karşı takımda Furion varsa kesinlikle almanızı öneririm. Ayrıca eğer karşı takım sizi rahatlıkla pasif bırakabiliyorsa, Dagger iyi gidecektir.

  Radiance:
  +60 hasar ve yanınızdaki ünitelere saniyede 40 hasar veren bir özellik verir. Böylece aynı anda 2 hero bile alabilirsiniz, sonuçta yeteneklerinizi tek heroyu etkileyen yetenekler değil.

  Monkey King Bar:
  Verdiği 100 bonus hasar şansı ve yüksek hasar & saldırı hızı sebebiyle, Venom için faydalı olabilir. Ayrıca mini-stun ile düşman kaçırma riskini de azaltır.

  TAKTİKLER:
  Oyun Başı(Seviye 1-11):
  Saldırı menzilimiz 450, yani first blood almak istiyorsanız, dostlarınızı iyi seçmelisiniz. Abaddon, Skeleton King ve Tidehunter gibi tank herolar; first blood almanız için asist yapabilecek en iyi herolardır.

  Seviye 2 olduğunuzda, Poison Sting'e vermelisiniz. Böylece rakiplerinizi yavaşlatarak, kulelerine çekilmelerini sağlayabilirsiniz. Fakat creepler size saldırmaya başladığında geri çekilseniz iyi olur, zaten az olan canınızı boşuna azaltmak istemezsiniz.

  Seviye 3 olduğunuzda, rakibinize Venomous Gale ile sürekli saldırın. Eğer kaçıyorsa, bırakın gitsin. Çünkü buradaki asıl amacımız, rakibi korkutmak ve dostlarımıza dürüm ekmek hazırlayıp asist almak.

  Seviye 4'den 11'e kadar, temel nesnelerinizi tamamlamaya uğraşın. Midas kasarsanız daha seri altın elde edebilirsiniz. Böylece diğer nesnelerinizi daha rahat tamamlayabilirsiniz. Kaçan hedeflerin peşine düşmeyi de unutmayın. Artık onların korkulu rüyalarısınız. Zehirleyin ve öldürün.

  Oyunun Ortaları(Seviye 12-18):
  Oyun ortalarında takım destekçisi görevindesinizdir. Mümkün olduğunca tüm ganglara katılmalısınız. Dagger ve Mekansm burada işe yarayabilir, fakat Mekansm'i çok gerekli görmüyorum. Plague Ward yeteneğinizi kullanarak, koridorları rahatlatabilir ve kule almayı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca gang sırasında da epey yardımı olacaktır.

  Öldürmek için ölmeyi marifet sanmayın, canınız azaldığı zaman kaçmayı da bilmelisiniz. Poison Nova kullandıktan sonra, Dagger ile rahatlıkla kaçabilirsiniz. Rakibiniz bir müddet kovalayacak, sonra canının azaldığını farkedince(!) o da geri dönecek, hatta kaçacaktır!

  Oyunun Sonları(Seviye 19-25):
  Aegis ve Divine'ın kıymetlendiği zaman dilimidir. Bu sırada da farming önemlidir. Eğer oyun süresi uzarsa, Mjollnir kasmayı mutlaka düşünün derim. Venom yine takım için önemli konumdadır. Takım için oynayın, takim ile öldürün, takım için ölün. Siz buna değersiniz .

  Alıntıdır....trdota

   Forum Saati Cuma Ara. 14, 2018 3:58 am