Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

Dota Rehberi

Ramenia
    Ramenia
    Rampage
    Rampage

Lakap : Rampage

Dota Rehberi  Empty Dota Rehberi

Mesaj tarafından Ramenia Salı Haz. 28, 2011 8:02 am

Dota Nedir ?

Dota bir strateji oyunudur. Satranç gibi. Zeka taktik ister. İlk başlarda anlayamasanızda ilerde alışıyorsunuz. açıkcası ben ilklerde hiç bişey anlamazdım. pekde oynamaya meilli değildim ki sonralardan bi sevgi oluştu kendimi oyunun içinde hissediyorum artık çok bağlandım. ve artık oyuna yeni br gibi prblemlerim yok. Oyunda sorulan genel sorulara cevap verelim Dotada Güçsüz hero veya en güçlüanızdan atın olsa bile oyunu tek siz döndüremezsiniz çünkü dota takım oyunu istiyor. bir kişi kasamasın noobluk etsin takımı batırır.ama herolar birbirleyle takım yaparlarsa her türlü alırsınız kasmasanız bile buna gang diyoruz toplu dolaşıp teker teker rakipleri kesmektir. bunu yaparsak kasamazlar kolayca. ve daha çabuk kule alırsınız. eğer 4 kişi ganga gidiyorsa sizde kasıyorsanız bırakın ve ganga katılın çünkü 1 hero eksik olsun farkettiriyor kendini. O yüzden oyunun en güçlü herosu veya en ezik herosu yoktur. Bütün herolar iyidir. en güçsüz hero olsa onu yapmalarının bir amacı olmaz çünkü kimse  almaz. O zamanda bir anlamı kalmaz .

Hangi Heroya Hangi itemler kasılır ?

işmiyor str herolara Hp kasıyorsun Agility herolara hız atak kasıyorrsun oldukça basit.
    Bazı herolara göre değişebiliyor skillerine göre itemler yapabiliyorsun. mesela zeus ultisi için aghanim kasıyorsun ultisinini dahada güçlendirir and king, Lion felan bunlarda geçerli Ultileri güçlü olan herolar yani itemlerin ne işe yaradıgını bilirsek bunu her türlü anlarız. ingilizcemiz biraz iyi olsun itemleri tamamen anlayabiliriz. benimki pek iyi değil açıkcası fakat anlıyorum yani +6 int diyor mesela yada  sec. +3 regen dediğinde bunun saniyede 3 hp verdiğini anlıyorum bunun gibi. yada kolaycası türkçe item rehberleri forumda bulunuyor. 3. olarakda karşı rakibe göre item kasarsınız. Karşı full stun veya skill kesiyorsa Black king bar kasılır (avatar) bunun gibi karşıdaki heroya göre kasarsın.eğer tank heroysan tak tak vurunca alıyoran ama karsı rakip de çok iyi kaçıcıysa bash kasarsın hex kasarsın bunun gibi. Umarım anlarsınız.

Adamlar Battle fury, Taras bitiriyor ben daha pt yi yeni kastım Kasamıyorum ne yapmalıyım ?

Kasmak çok önemlidir arkadaşlar. Level açısındanda item açısındanda kasmayı anlatayım.
    ilk başta level kasacaksın ilk basta paranın pek bir önemi yok fakat uzakcı heroysan "ALT" Tuşuna basarak kreplerin canlarını görüp canı çok az kalana son vuruşu yapıp parasını alabilirsin. Yakıncıysanda yapabilirsin fakat karşıda uzakcı rakip varsa seni bu acıdan kastırmayabilir o yüzden yakıncıysan yada uzakcıysanda farketmez kreplerde magenin arkasında bekleyin level alacaksınız fazla uzak durursanız alamazsınız magenin arkasında beklemeniz yeterli(su kreplerin en arkasından vuran sakallı olan).Eğer uzakcıysakki biz adamı kastırmayalım uzakcı yakıncı farketmez Str isek araya girip dalarız biraz canını slmürürüz fakat kendi hp mize zarar gelmemesine özen göstermeliyiz bunu kendi kule dibimizde yaparsak çok yararlı olacatır. adamın kule dibine sakın girmeyelim kule bize çalısırsa ilk levellerde hp mizi cok calar adam sonra geri dönüp bizi keser. birde stuncuysa adam kule dibinde stunu bi çakar bi kendi vurur bi kule kill i alır adam he bizde warsa stun biz kendi kule dibimizde adama vuralım korkmadan dalalım sonra kuleyle beraber. yada adam kovalıyorsa kule dibine kaçalım canı azalınca geri dönüp keselim bu kadar basit. yani bu oyunda kaçarmıs gibi yapıp uygun zamanı buldugunda geri dönüp keseceksin. olay budur. eğer son vuruşları alamıyorsak heromuzun atak hızı az ise bir tane krep kesme baltası alıyoruz

Dota Rehberi  BTN_QuellingBlade
    bundan bahsediyorum. Bu sadece krep içn değil tıklayıp ağaç da kesebilirsiniz. Furion için çok işe yarar mesela. seni ağaç içine aldıgı zaman kes bitanesini çık dışarı. bakın gördünüz mü heroya göre item almış olduk. Eğer karsı rakip para kastırmadıysa gidip nc lerde kasabiliriz. Levelde geçerli. Fakat level almak kolay para kısmı için ncler yararlıdır. kasmak bundan ibarettir en zor kısımda kasmakdır diye düşünüyorum ben en zor ama en etkili kısım

Başlangıçda Hangi ve Nasıl olan skillere vermeliyim ?

bu biraz mantığa birazda karşı rakibe göre olur. King Leoric ile örnek vereceğim
    King leoric 1 ve 2. skillere veriyorum 3.skill pasif kritik skilidir. 3. skille daha sonra veriyorum çünkü ilk başlarda atağı yok zaten kritik de pek bir etki etmez ama atak kasınca kritiğe veriyorum o zaman çok işe yarıyor mantık budur. he eğerki farklı bi durum söz konusu varsa Hero rehberinden bakabilirsiniz hangilerine vereceğinize. ama en önemli etken herşeyi oyunun akışına göre yapmalıyız.

Hangi Heroya Hangi item ?

Şimdi ilk başta heroların özlerini tanıyalım

Streng(STR) - Güç ve Hpdir.
    Agility(AGI) - Atak, atak ve Armor.
    Intelligence(INT) - Mana ve Mana Regendir.

Oyundada ingilizce acıklamalarındada öyle geçer zaten

STR - REGEN
    AGI - ATTACK, ATTACK SPEED, ARMOR
    INT - MANA, MANA REGEN olarak geçmektedir

bunun anlamı nedir ?

STR heroya Güç ve Hp kasacaksın

AGI Heroya Atak Atak hızı ve Armor Kasacaksın

INT Heroya Mana ve Mana Regeni Kasacaksın

Olay bu kadar basittir. Diğer bir yanı ise oyunun akışı yine yani karsı rakibe göre item kasılır oda heromuza gerekli str agi veya int itemleri kastıkdan sonra karsı rakibe oyunun akısına göre kasarız yani karsı çok skill ci stuncu veya silence warsa Avatar (Black king bar) kasarsak bu sorunu halledebiliriz. bunun gibi yani heronun antisi olmak içn ona karsı kullanabileceğimiz itemler kasacağız. bu kadar basit bu .

Başlangıçta iyi kasmak için size İtemler önereceğim ben her zaman böyle başlarım.

Dota Rehberi  Images?q=tbn:AzEB_9nQz-kV9MDota Rehberi  Ironwood+Branch
    Dota Rehberi  Ironwood+BranchDota Rehberi  Ironwood+Branch
    Dota Rehberi  Ironwood+Branch

Eğer heronuz çok skill harcayan int hero mana gerektiren heroysa mana regeni için böyle başlayın.

Dota Rehberi  SobiMaskDota Rehberi  Ironwood+Branch
    Dota Rehberi  Ironwood+BranchDota Rehberi  Ironwood+Branch
    Dota Rehberi  Ironwood+Branch
    tabi eğer ben ölürüm stratejim kasmam iyi değil diyorsan bir tane de ağaç veya su alabilirsin ironwoodlardan birini bırakarak

Dota Rehberi  AncientTangoEssifation

Daha sonra Heromuz int ise Arc botu çıkarız
    Dota Rehberi  Arcane+Boots
    Bastıkca manamız artar ve bize hız sağlar.
    Dagger kasılacak bir heroysa örn ( Axe, Tiny, Centaur vb.)
    Sadece boot of speed yeterli.

Gerektiğinde hızlı koşmak istiyorsak
    Dota Rehberi  Phase%20Boots
    bu botu kasalım üstüne basınca hızlı kosabiliriz.

Eğer normal pasif hız isiyorsak yada STr Agi veya INT Bunlardan birinin artmasını istiyorsak PT Kasacağız.
    Dota Rehberi  Powertreads
    Pt mizi STR yani kırmızı yaparsak Hp miz artar
    üstüne tıklayarak Yeşil yaparsak AGility Yani Atağımız atak hızı ve armormuz artar.
    İnt yani Mavi yaparsak Manamız artar.
    Bunu mesela hp miz az kaçarken str yapıp kullanabiliriz. bunun gibi.

Eğer teleport yaparak gitmek istiyorsak Boots of travel kasacağız fakat bu biraz pahalıdır
    Dota Rehberi  Lens4504382_1241738663travel-boots-dota

Son aşamalara geçersek
    Yararlı bir item söyleyeyim. Vanguard Önemli bir etkendir.teke tek vs de vanguard çok işinize yarar. ilk basta hemen kasarsanız vanguard cok is görecektir first bloodu alırsınız kastırmassınız sonradan isterseniz atabilirsiniz adamı kastırmadıkdan sonra.
    Dota Rehberi  Vanguard
    raldor
    raldor
    Rampage
    Rampage

Dota Rehberi  Empty Geri: Dota Rehberi

Mesaj tarafından raldor Salı Haz. 28, 2011 1:35 pm

bir de life steal de kat bence
    msx
    msx
    First Blood
    First Blood

Mesaj tarafından msx Paz Haz. 03, 2012 12:49 am

ben yenı basladım oyuna cok teşekkür ederim bilgiler için ama oyunda 1 2 kişi bana arc kassana falan dıyorlar ama anlamanını bılmıyorum maalesef yardım edebilicek birşeyiniz varmı acaba anlamak için
    Ramenia
    Ramenia
    Rampage
    Rampage

Lakap : Rampage

Mesaj tarafından Ramenia Paz Haz. 03, 2012 9:42 am

arc arcane botun kısaltılmısı rehberlere bakarsan bulabilirsin Smile

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:09 am